O Puojde

Slovenská značka Puojd bola založená v roku 2008 textilnou dizajnérkou Michaelou Bednárovou.

Vo svojej tvorbe sa sústredí najmä na odevné kolekcie a textilné doplnky. Výraznou časťou jej portfólia je tvorenie dizajnu na mieru pre firmy alebo štátne inštitúcie.

Lokálnosť

Značka Puojd vyrába svoje produkty výlučne v slovenských a českých firmách. Vážime si poctivú a remeselnú prácu ľudí pracujúcich v textilnom priemysle, ktorý má na Slovensku dávnu tradíciu.

Udržateľnosť

Aj keď je textilný priemysel jeden z najzaťažujúcich planétu, snažíme sa prispieť našou troškou k zlepšeniu situácie. Tvoríme odevy štýlu „one size, pri ktorých strihoch nevzniká takmer žiaden odpad. Ten, čo vznikne, posielame na spracovanie netkanej textílie. Netvoríme odevy dopredu vo veľkých sériách, svoje strihy opakujeme. Nakupujeme látky s certifikátmi a vyhľadávame stále nových výrobcov s rovnakými hodnotami.

Príbehovosť

Tvorbu Puojdu kľudne vnímajte ako autorskú, množstvo produktov či látok je vytvorených náročnými procesmi a často sú tvorené v limitovaných edíciách.

Naše služby

Spolupracujeme s jednotlivcami, firmami, či inštitúciami, ktoré potrebujú vytvoriť dizajn alebo produkty v oblasti textilného dizajnu, interiérových textílií, darčekových predmetov alebo módy. Produkty tvoríme vo väčších množstvách podľa zadania klienta a možností výroby.

Adresa sídla:

Ateliér Puojd, Račianska 22/A, 83102 Bratislava
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.