Čo tvoríme a prečo tvoríme

 

Textilné doplnky

 

Na začiatku bola túžba vytvoriť vkusné a reprezentatívne suveníry Slovenska. V našich kolekciách textilných a iných doplnkov nájdete množstvo inšpirácie našou krajinou, jej prírodou a kultúrnym dedičstvom. Hľadáme nové pohľady na to, čo je súčasné Slovensko. Všetky naše produkty vyrábame lokálne v slovenských a českých firmách. Podporujeme tie firmy, ktoré sa rozhodli ísť cestou udržateľnosti.

 

Móda

 

Silnou súčasťou našej tvorby sú aj odevné kolekcie založené na tvorbe autorských látok, ktoré sú vyrábané rôznymi technológiami v textilných podnikoch v Európe. V každej kolekcii do odevov zapriadame príbehovosť, netvoríme nadbytky a naše strihy nasledujú ideu „one size“ mody. Dbáme na udržateľnosť, nakupujeme látky s certifikátmi a všetky naše odstrižky posielame na spracovanie netkanej textílie.

Ako tvoríme a kde tvoríme

Naše kolekcie i jednotlivé dizajnérske kúsky vznikajú koncepčným uvažovaním profesionálnych dizajnérov, preto je estetika spracovania na vysokej úrovni. Spolupracujeme s grafickými i produktovými dizajnérmi, písma používame výlučne slovenské. Od návrhu až po realizáciu dbáme na etický priebeh a ekologický dopad. Netvoríme nadbytky. Podporujeme lokálnu výrobu. Naše výrobky sú vytvárané priamo v dielni Puojdu i v profesionálnych firmách na Slovensku a v Čechách. V záujme zachovania jedinečnosti si potrpíme na rozmanitosť technológií a neustále hľadáme nové a nové riešenia pre naše nápady. Tvoríme v nadväznosti na tradíciu slovenského priemyslu, snažíme sa rozvíjať to, čo ešte z textilného priemyslu na Slovensku ostalo a podporujeme projekty, ktoré zmýšľajú rovnako.

Pre koho tvoríme

Puojd pozitívny človek je veselý, no zároveň kritický. Záleží mu na osude svojom i druhých, je tolerantný a nejde slepo s masami. Nehundre. Náš človek zbiera odpadky z lesa, lebo mu záleží na budúcnosti prírody a rád sa motá po horách. Pozná duoležitosť kultúry a umenia a nemá krčmové reči. Pravý Puojďák hovorí „ľ“ v slove veľmi a uznáva pravidlo píš ako počuješ.

Kto tvorí na Puojde?

Slovenská dizajnérska značka Puojd bola založená húževnatou mladou dizajnérkou Michaelou Bednárovou, ktorej idealizmus, humor a optimizmus bolo treba niekde vybiť. Jej videnie Slovenska sa odráža v mapke Slovenska, ktorej umiestnenie pripomína kravský vzor, prežitky z čias socialistických vkladá do oku lahodiacemu vzoru klasov. Jej práca je demonštráciou krásy vo všednosti.

Michaela riadi chod značky z estetického i ideového hľadiska a na spoluprácu si prizýva kolegov, ktorí sú špičkou vo svojom odbore. Nadčasové logo Puojdu vytvoril dizajnér písma Ján Filípek, web stránku Puojdu zostavil dizajnér Ondrej Jób, ktorého hlavným odborom je tiež tvorba písiem. Počas puosobenia Puojdu do jeho rozvoja výrazne vstúpil grafický dizajnér Ado Juráček, ktorý prispel okrem návrhov na darčekové balenia aj vytvorením legendárnej dosky na krájanie s vtipným dvojzmyslom „Sekaj dobrotu“ a priniesol tak novú techniku a nový materiál do Puojd portfólia.

Keďže výrobou sa zďaleka všetko nekončí, Puojd sa opiera o šikovnosť fotografky Michaely Dutkovej, s ktorou vytvára koncepciu všetkých produktových fotografií Puojdu.

Naše služby

Štúdio Puojdu ponúka široké spektrum služieb – od komplexných ideí, cez návrhy až po finálnu realizáciu. Naša ponuka zahŕňa oblasti grafického, textilného a odevného dizajnu s presahmi do produktového dizajnu. Čo to presne znamená? Pre klientov vieme zabezpečiť spracovanie ich požiadaviek v rôznych prevedeniach – propagačné materiály, reklamné predmety, produkt pre ich podnikanie, kreatívne produktové fotografie… Pre lepšiu predstavu si muožete pozrieť naše portfólio prác na mieru a hodnotenia našich klientov.

Nedá sa? Nepoznáme!

Ovládame mnohé textilné technológie a nebojíme sa ich použiť! Nekonečná tlač, teda metrážna tlač je našou značkou, v našom portfóliu nájde produkty tlačené troma technológiami – sublimačnou tlačou, digitálnou tlačou a ručnou sieťotlačou. Využívame i technológiu tkania, pletenia, slepotlače, plisovania a laser cut. To všetko vo firmách zo Slovenska i okolitých krajín. A muože toho pribúdať viac, podľa toho, akú výzvu pred seba postavíme my alebo náš klient.

Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.